Opel Vectra B – akumulatory

Opel Vectra B to druga generacja tego modelu produkowana w latach 1995 – 2002. Występuje w wielu konfiguracjach silnikowych. Bardziej popularne były auta zasilane benzyną. Poniżej zestawienie akumulatorów dla najpopularniejszych wersji.

Akumulatory do Opel Vectra B - pojemność 1.6 l - benzyna

Akumulatory do Opel Vectra B – pojemność 1.6 l – benzyna

Opel Vectra B z silnikiem benzynowym 1.6 możemy wyposażyć w jeden z dwóch rozmiarów akumulatorów. Mniejszy ma długość 207 mm, natomiast większy – 242 mm. Szerokość i wysokość są zawsze takie same i wynoszą po 175 mm. Wybór rozmiaru powinien zależeć od wyposażenia auta – jeśli posiadacie dużą ilość elektroniki na pokładzie i jednocześnie często jeździcie na krótkich trasach po mieście to warto zakupić akumulator o większym rozmiarze. Dla aut słabo wyposażonych, poruszających się raczej na długich odcinkach i jednocześnie np. parkowanych w garażu wystarczy mniejszy akumulator, nawet z podstawowych serii.

Aktualne ceny akumulatorów:


 

Akumulatory do Opel Vectra B - pojemność 1.8 l - benzyna

Akumulatory do Opel Vectra B – pojemność 1.8 l – benzyna

W przypadku Opli Vectra B z silnikami benzynowymi o pojemności 1.8 sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku silników 1.6. Jednak z uwagi na większy silnik nie warto kupować najtańszych akumulatorów w mniejszym rozmiarze – mogą nie wytrzymać dłużej niż 3 lata. Powinniśmy więc zdecydować się co najmniej na średnią półkę w przypadku mniejszych akumulatorów, albo na większy rozmiar – akumulator o długości 242 mm.

Aktualne ceny akumulatorów:


Akumulatory do Opel Vectra B - pojemność 1.7 l - diesel

Akumulatory do Opel Vectra B – pojemność 1.7 l – diesel

Do Opla Vectra wyposażonego w silnik diesla o pojemności 1.7 montujemy większą niż w przypadku aut benzynowych baterię – o długości 278 mm. Możemy zastosować dowolny akumulator z listy, jednak oczywiście należy pamiętać, że te najtańsze, o słabszych parametrach, krócej nam posłużą. Optymalnym w przypadku tych modeli aut wydaje się wybór którego akumulatora z serii Bosch S4, Centra Plus lub Varta Blue Dynamic.

Aktualne ceny akumulatorów:


Akumulatory do Opel Vectra B - pojemność 2.0 l - diesel

Akumulatory do Opel Vectra B – pojemność 2.0 l – diesel

Do Vectry B wyposażonej w silnik 2.0 Di i 2.0 DTI montujemy takie same akumulatory jak w przypadku silników diesla 1.7. Z uwagi na większy silnik nie warto montować najtańszych akumulatorów z podstawowych serii.

Aktualne ceny akumulatorów:

2 komentarze do “Opel Vectra B – akumulatory

 1. Gino

  Czy ktoś wie jak długo powinien wytrzymać akumulator w Vectrze B 2.0 diesel? U mnie nowy akumulator wytrzymał tylko 3 lata i zastanawiam się czy coś jest nie tak z moim autem.

  Odpowiedz
  1. mechanik

   Jeśli kupiłeś do swojej Vectry B akumulator najtańszy i jednocześnie garażujesz auto pod chmurką to może to być zupełnie normalny objaw. W ekstremalnych warunkach może okazać się, że właśnie tyle wytrzyma nowy akumulator. Jeśli nie oszczędzałeś zbytnio na nowej baterii do Vectry, to warto przede wszystkim sprawdzić napięcie ładowania akumulatora podczas pracy silnika.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Drop files here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.