Mazda 3 (I BK 2003-2009) – akumulatory

Zestawienie obejmuje akumulatory do pierwszej wersji Mazdy 3 produkowanej od roku 2003 do 2009. Modele te były oznaczone symbolem BK. W tym aucie silniki diesla były równie popularne co silniki benzynowe.

Akumulatory do Mazda 3 BK - pojemność 1.6 l - benzyna

Akumulatory do Mazda 3 BK – pojemność 1.6 l – benzyna

W przypadku Mazdy 3 BK z silnikami benzynowymi nie będziemy mieli zbyt dużego wyboru akumulatorów. Tylko w przypadku Centry możemy wybierać spośród 2 modeli. Najmocniejszy będzie akumulator Centry z linii Futura i warto go rozważyć jeśli macie dużą ilość elektroniki w aucie. Dla standardowo wyposażonych i eksploatowanych aut w zupełności wystarczą również wszystkie pozostałe modele akumulatorów.

Aktualne ceny akumulatorów:


 

Akumulatory do Mazda 3 BK - pojemność 2.0 l - benzyna

Akumulatory do Mazda 3 BK – pojemność 2.0 l – benzyna

Sytuacja wygląda identycznie w przypadku aut z silnikami benzynowymi 2.0. Możemy tu wybierać spośród tych samych akumulatorów. Jednak z uwagi na większą pojemność silnika warto rozważyć zakup jednego z akumulatorów o lepszych parametrach, czyli Bosch S4, Centra Futura lub Varta Blue Dynamic.

Aktualne ceny akumulatorów:


 

Akumulatory do Mazda 3 BK - pojemność 1.6 l - diesel

Akumulatory do Mazda 3 BK – pojemność 1.6 l – diesel

W autach Mazda 3 z silnikami diesla należy używać większych i mocniejszych akumulatorów. W tym przypadku również tylko firma Centra daje nam wybór pomiędzy dwoma modelami akumulatorów, a pozostałe firmy w takim rozmiarze produkują tylko po jednym modelu. Dla aut z silnikiem diesla 1.6 każdy z tych akumulatorów będzie odpowiedni.

Aktualne ceny akumulatorów:


 

Akumulatory do Mazda 3 BK - pojemność 2.0 l - diesel

Akumulatory do Mazda 3 BK – pojemność 2.0 l – diesel

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku aut z silnikiem diesla o pojemności 2.0. Tutaj jednak zalecamy zakup mocniejszych baterii, a więc Centra Futura, Bosch S4 lub Varta Blue Dynamic, które posiadają lepsze parametry, szczególnie jeśli chodzi o maksymalny prąd rozruchowy.

Aktualne ceny akumulatorów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Drop files here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.