Fiat Punto II typ 188 (1999-dziś) – akumulatory

Fiat Punto II, produkowany w latach 1999-2010, to kompaktowy samochód, który zyskał uznanie dzięki swojej wszechstronności, ekonomiczności oraz przystępnej cenie. Kluczowym elementem wpływającym na niezawodność tego pojazdu jest odpowiedni dobór akumulatora.

Akumulator w Fiat Punto II znajduje się w komorze silnika, na prawo od jednostki napędowej, co czyni go łatwo dostępnym. Dzięki temu większość kierowców jest w stanie samodzielnie wymienić akumulator bez potrzeby korzystania z usług mechanika. Proces wymiany akumulatora w tym modelu jest stosunkowo prosty i polega na odłączeniu klem, usunięciu mocowań, wyjęciu starej baterii oraz zamontowaniu nowej, z zachowaniem ostrożności przy podłączaniu biegunów.

W Polsce Fiat Punto II najczęściej występuje w dwóch popularnych wersjach silnikowych: benzynowej 1.2 oraz diesla 1.3 Multijet. Silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją prostotę, niskie koszty eksploatacji oraz niezawodność. Z kolei diesel 1.3 Multijet, znany z doskonałej ekonomii paliwowej i wysokiej wydajności, jest chętnie wybierany przez kierowców pokonujących długie dystanse.

W dalszej części artykułu szczegółowo omówimy specyfikacje akumulatorów odpowiednich dla Fiata Punto II, zwracając uwagę na ich pojemność, prąd rozruchowy oraz inne kluczowe parametry, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego modelu.

Fiat Punto drugiej generacji (typ 188) pojawił się w sprzedaży w 1999 roku i z przerwami (na Bałkanach) jest produkowany do dzisiaj. W Polsce zdobył bardzo dużą popularność. Większość dostępnych u nas egzemplarzy jest wyposażona w silniki benzynowe, ale znajdziemy także auta z silnikiem diesla oraz wyposażone w instalację gazową. Poniżej prezentujemy zestawienia pasujących akumulatorów.


Fiat Punto II Typ 188 – 1.2 benzyna – 8V, 16V, także na gaz ziemny

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 - pojemność 1.2 l - benzyna

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 – pojemność 1.2 l – benzyna

Aktualne ceny akumulatorów:


Fiat Punto II Typ 188 – 1.4 benzyna 16V

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 - pojemność 1.4 l - benzyna

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 – pojemność 1.4 l – benzyna

Aktualne ceny akumulatorów:


Fiat Punto II Typ 188 – 1.3 JTD 16V – diesel

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 - pojemność 1.3 JTD - diesel

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 – pojemność 1.3 JTD – diesel

Aktualne ceny akumulatorów:


Fiat Punto II Typ 188 – 1.9 D, 1.9 JTD – diesel – wersje 60 KM, 80 KM, 86 KM

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 - pojemność 1.9 JTD, 1.9 D - diesel

Akumulatory do Fiata Punto II Typ 188 – pojemność 1.9 JTD, 1.9 D – diesel

Aktualne ceny akumulatorów:

2 komentarze do “Fiat Punto II typ 188 (1999-dziś) – akumulatory

  1. Jacek

    Ja do swojego Fiata Punto 1.2 zdecydowałem się zamontować baterię Centra Plus. Mam nadzieje, że wystarczy na kolejne 5 lat. Wcześniej też miałem akumulator Centry, nie wiem ile dokładnie wytrzymał, ale wydaje mi się, że całkiem długo.

    Odpowiedz
  2. Łukasz

    Mam Vartę Blue Dynamic B36 w Punto II FL 1,2 8V z klimą, służył prawie 8 lat, przy czym alternator miał zbyt niskie napięcie ładowania przez większość czasu eksploatacji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Drop files here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.