Fiat Seicento – akumulatory

Fiat Seicento był produkowany od 1998 roku i nadal jest autem, które można spotkać na naszych drogach. Był dostępny w dwóch wersjach silnika spalinowego: 0,9 l i 1,1 l. Poniżej dowiesz się jakie akumulatory możesz zamontować w poszczególnych modelach Fiata Seicento.

Podstawowa charakterystyka akumulatorów pasujących do Fiata Seicento:

 • położenie biegunów: 0
 • rodzaj końcówek biegunów: 1
 • strefa podłogowa (montaż): B13

Fiat Seicento 0.9 l
Fiat Seicento 1.1 l

W Seicento rozmiary akumulatorów są niezależne od pojemności silnika i w obu przypadkach powinniśmy wybrać akumulator w rozmiarze H3/LN0:

 • H3/LN0 (175 mm długość, 175 mm szerokość, 195 mm wysokość)

Varta ma w swojej ofercie aktualnie tylko 1 model akumulatora pasującego do Seicento, choć jeszcze 2 lata temu mieli do wyboru 3 różne modele. Obecnie pozostał tylko należący do podstawowej linii Black Dynamic model Varta A16 (pojemność 40 Ah, prąd rozruchu 340 A).

Sprawdź ceny: Varta A16

Bosch ma w swojej ofercie tylko jeden akumulator pasujący do Fiata Seicento. Jest to model S4 000 należący do serii Bosch Silver, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami: pojemność 42 Ah, prąd rozruchu 390 A. Oczywiście w tym wypadku musimy nieco dopłacić do znanej marki Bosch, więc z pewnością nie będzie to akumulator najtańszy.

Sprawdź ceny: Bosch S4 000

Centra produkuje 2 modele akumulatorów pasujących do tego samochodu. Pierwszy z nich to Centra CC400 (pojemność 40 Ah, prąd rozruchu 320 A) – należący do podstawowej linii (i jednocześnie najtańszej) Centra Standard.

Drugi akumulator to należący do rodziny Centra Plus model Centra CB440 (pojemność 44 Ah, prąd rozruchu 400 A). Zdecydowanie polecamy właśnie ten model akumulatora, który jest w 100% bezobsługowy, a jednocześnie podczas zimy zapewni sprawniejszy start Seicento.

 Sprawdź ceny: Centra CC400, Centra CB440

Exide należący do tej samej grupy co Centra również ma swojej ofercie 2 akumulatory, które będą pasowały do Fiata Seicento. Pierwszy z nich to należący do najtańszej linii Exide Classic model EC400  (pojemność 40 Ah, prąd rozruchu 320 A). Drugi z pasujących modeli należy do lepszej klasy akumulatorów Exide Excell – EB440 (pojemność 44 Ah, prąd rozruchu 400 A)

Sprawdź ceny: Exide EC400, Exide EB440

6 komentarzy do “Fiat Seicento – akumulatory

 1. seicento

  Ja mam w swoim seicento zamontowany akumulator Boscha – jeżdżę na nim już 6 lat i ostatniej zimy nie miałem żadnych problemów z odpaleniem auta nawet przy -20 stopniach. Także polecam. Myślę, że Centra nie wytrzyma dłużej niż 4 lata.

  Odpowiedz
 2. seicento

  Ja w swoim samochodzie montowałem już i akumulator boscha i akumulator centry i uważam, że firma tutaj nie robi wielkiej różnicy. W zasadzie oba akumulatory chodziły niezawodnie po kilka lat, a później i tak trzeba kupić nowy. Więc nie wiem czy jest sens dopłacać za znaną markę. Dużo większe znaczenie ma moim zdaniem to w jaki sposób użytkuje się samochód.

  Odpowiedz
 3. Maciek

  Ja do swojego wózka wybrałem akumulator firmy Jenox z serii gold. Nawet jak były stosunkowo duże mrozy to radził sobie bez zarzutu. Myslę, ze jest godny polecenia.

  Odpowiedz
   1. PP

    Trzeba też brać pod uwagę gdzie ten akumulator się kupuje – jak w markecie budowlanym, gdzie mógł stać w magazynie i kurzyć się przez 1,5 roku, to wychodzi na to, że się „nie trafi”. Chyba, że pracujesz w branży i wiesz coś więcej na ten temat.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image. Drop files here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.